Moruše

Moruše bílá - Morus alba je vynikající medové ovoce, které má v čerstvé i sušené podobě blahodárné vlastnosti. Moruše jsou přírodním sladidlem s nulovým obsahem cukru vhodné zejména pro diabetiky, lidi trpící vysokým krevním tlakem či nadváhou.
Moruše se vyskytují po celé Hedvábné stezce, kde byly jako dobrý skutek vysazovány pro poutníky, jako místo odpočinku, zdroj stínu a potravy. Jejich listy jsou potravou pro bource morušového.

Námi nabízené Moruše jsou 100% bio – stromy na nichž jsou moruše pěstovány jsou obrovské a desítky let staré. Díky tomu jsou mimořádně odolné a nejsou na nich tedy používány pesticidy či chemická hnojiva.

Sušené moruše jsou velice výživné sušené ovoce, podobně jako jakákoliv jiná bobule. Jsou bohaté na vitamín C, železo, vápník, vlákninu a zároveň chrání před rakovinou. Mají zlatou barvu, velikost asi jako rozinky. Jsou sbírány ze stromů a následně sušené na slunci bez jakýchkoliv přidaných látek. Skladujte je ve studeném, suchém, čistém a dobře větraném prostoru.

Doporučená teplota skladování je 10-15 stupňů Celsia s relativní vlhkostí pod 50%.

 

Nutriční hodnoty ve 100 g:
Energetická hodnota             1360,8 kJ / 325 kcal
Tuky 2,5 g
Sacharidy 77,5 g
z toho cukry 45 g
Vláknina 12,5 g
Bílkoviny 10 g
Vitamin C 37,5 mg (47%)
Vápník 250 mg (31%)
Železo 13,5 mg (96%)